16.12.2015
Antti Peltoniemi EPG ry:n kunniapuheenjohtajaksi

Etelä-Pohjanmaan Golf ry on syyskokouksessaan 12.12.2015 valinnut seuran ensimmäisen kunniapuheenjohtajan. Johtokunta esitti itseoikeutetusti Antti Peltoniemeä valittavaksi ja kokous kannatti esitystä yksimielisesti.

Peltoniemi on ollut vahvasti mukana toiminnassa seuran perustamisesta lähtien, kuten myös Ruuhikosken golfkentän rakentamisessa. Hän toimi pitkään Suomen golfliiton puheenjohtajana ja on tällkin hetkellä hallituksen jäsen. Viimeiset vuodet hän on toiminut myös EGA:n puheenjohtajistossa sekä Suomen Olympiakomitean jäsenenä.

Onnittelut Antille valinnasta.

peltoniemija charlton

 Antti Peltoniemi (oik) ja Robert Trent Jones jr- toimiston pääsuunnittelija Bruce Charlton Ruuhikoskella kesällä 2014.


Takaisin uutisiin

Seuraavat kilpailut

 Swingi on Ruuhikoski Golfin ajankohtaisosio, jossa voit lukea kiinnostavia kuulumisia Ruuhikosken ajankohtaisista aiheista ja golfin parissa toimivista henkilöistä.
 Siirry