03.07.2016
Juhlakisan tuloksia ja gaalassa palkittuja

Eilen lauantaina 2.7. pelattiin Etelä-Pohjanmaan golfin 30-vuotisjuhlakilpailu, ja kisan jälkeen klubitalolla vietettiin juhlagaalaa. Kisa pelattiin loistavassa säässä, eikä sadetta tullut ennusteista huolimatta. Kilpailussa oli kaksi pistebogeysarjaa, yleinen 0-16,4 sekä 16,5-36. Ensiksi mainitun sarjan voitti Harri Peltoniemi huikealla tuloksella 41 pistettä. Toiseksi sijoittui Antti Peltoniemi 39 pisteellä, ja kolmanneksi Harri Myllymäki 38 pisteellä. Toisen sarjan voittajaksi pelasi Mika Hurri tuloksella 36 pistettä. Toiseksi sijoittui Lea Hämäläinen myöskin 36 pisteellä ja kolmanneksi Kari Kohtamäki 35 pisteellä. Erikoiskilpailuista lähimmäksi lippua-kisan voitto meni Mauri Myllymäelle ja pisimmästä draivista vastasi Harri Peltoniemi. Peltoniemi nappasi palkinnon myös parhaasta scratch-tuloksesta 70 lyönnillä.

Kisan jälkeen pelaajat kokoontuivat klubitalolle juhlagaalan merkeissä. Gaalassa kuultiin useita juhlapuheita ja haastatteluita, livemusiikkia sekä jaettiin seuran ansiomerkkejä. Tilaisuudessa Ruuhikoskelle annettiin myös golfliiton junioritoiminnan laatumerkki.

Seuran ansiomerkkejä jaettiin yhteensä 20 kpl ja alla on lueteltuna merkkien saajat:

Pronssiset ansiomerkit:
Tommi Yli-Kortesniemi
Tapio Räsänen
Anneli Räsänen
Sari Poola
Esko Pollari
Antti Tokkari
Jyrki Sauramäki
Tapani Silvennoinen
Juha Kangas
Jarmo Marttala
Pirkko Vettenranta
Eero Viinikka
Juhana Pernaa
Sirkka Yli-Krekola
Hopeiset ansiomerkit:
Kari Rytkönen
Pekka Ahtola
Antti Lammi
Jari Siltakorpi
Kultaiset ansiomerkit:
Anna-Kaisa Koitto
Taina Olenius


Alla on vielä muutama kuva juhlagaalasta.

IMG_1734.JPG


IMG_1724.JPG


IMG_1780.JPG

 

 

 


Takaisin uutisiin

Seuraavat kilpailut

 Swingi on Ruuhikoski Golfin ajankohtaisosio, jossa voit lukea kiinnostavia kuulumisia Ruuhikosken ajankohtaisista aiheista ja golfin parissa toimivista henkilöistä.
 Siirry