12.12.2017
EPG ry:n syyskokouksen päätöksiä

EPG ry vietti kauden päättäjäisiä lauantaina 9.12.2017 OmaSPstadionin hienoissa puitteissa. Illan ohjelma alkoi seuran syyskokouksella. Asialistalla oli mm. henkilövalintoja, kun pitkään seuratyössä mukana olleita toimijoita jäi pois johtokuntatyöstä.

Seuran johtokuntaan valittiin uusia jäseniä: Antti Lammi, Timo Kettula ja Mika Tervala jäivät pois erovuoroisina johtokuntatyöstä. Jyrki Sauramäki valittiin erovuoroisena jatkamaan tehtävässään. Uusina jäseninä johtokuntaan valittiin Taina Olenius, Ari Tikkala ja Juha Kallantie. Poikkeuksellista oli tänä vuonna, ettei senioritoimikunnan edustajaa löytynyt jäsenistöstä lainkaan johtokuntatyöhön. Näin johtokunta joutuu järjestäytyessään organisoimaan senioritoiminnan uudella tavalla. Kokous valitsi Kari Rytkösen seuran Kapteeniksi seuraavaksi kahdeksi vuodeksi.

Kiitos kaikille johtokuntatyöstä väistyneille panoksestanne seuran eteen.

Kokous hyväksyi esitetyn tulevan vuoden toimintasuunnitelman sekä budjetin.


Takaisin uutisiin

Seuraavat kilpailut

 Swingi on Ruuhikoski Golfin ajankohtaisosio, jossa voit lukea kiinnostavia kuulumisia Ruuhikosken ajankohtaisista aiheista ja golfin parissa toimivista henkilöistä.
 Siirry