07.03.2019
Golfkouluttaja Samuli Kivimäki käytettävissä

Tmi Samuli Kivimäki ja EPG ry ovat tehneet sopimuksen: Samuli Kivimäki on seuran jäsenten käytettävissä golfkouluttajana.

Sopimuksen mukaisesti Samuli vie golfia alakouluihin ja yläkoulujen liikuntaluokille tänä keväänä. Hän ohjaa mm. training-ryhmiä Ingolfissa ja TYHY-ryhmiä, klinikoita Ruuhikoskella. Samuli Kivimäki on edennyt golfohjaaja ja -valmentajaopinnoissaan 2-tasolle.

Seuramme kilpajuniorit valmistautuvat tulevaan pelikauteen Suomen golfliiton liittovalmentaja Mikael Mustosen ohjauksessa sovitusti. Seuraohjaajat huolehtivat edelleen muiden junioreiden harjoitteluryhmistä sovitun ohjelman mukaisesti.

Lisäksi seura neuvottelee mahdollisuudesta saada Ruuhikoskelle PGApro pelikauden ajaksi. Pro tarjoaisi valmennusta seuran kilpapelaajille ja ohjausta seuran jäsenille sekä toteuttaisi kursseja ja tapahtumia Ruuhikoskella.

Johtokunta


Takaisin uutisiin

Seuraavat kilpailut

 Swingi on Ruuhikoski Golfin ajankohtaisosio, jossa voit lukea kiinnostavia kuulumisia Ruuhikosken ajankohtaisista aiheista ja golfin parissa toimivista henkilöistä.
 Siirry